Historia szkoły

Szkoły Młodzieżowe CENTRUM  SZKOLENIOWEGO WIEDZA działają od 2000 r. Rozpoczęły swoją działalność od jednej klasy czteroletniego liceum ogólnokształcącego, po roku zostało uruchomione gimnazjum. Od samego początku istnienia nasza placówka odznacza się atmosferą przyjazną uczniowi, jest otwarta, opiekuńcza i jednocześnie oferuje wykształcenie na dobrym poziomie. Swoją atmosferą, małymi zespołami klasowymi, podmiotowym podejściem do uczniów wyróżnia się na konińskim rynku edukacyjnym.

W 2004 r. powstało liceum o profilu zarządzanie informacją. W 2008 r. uruchomiono liceum policyjne na bazie liceum profilowanego (profil ekonomiczno- administracyjny). W 2010 r.  rozpoczęło działalność liceum policyjne na bazie liceum ogólnokształcącego.

31 maja 2011 r. szkoła podpisała umowę partnerską z Komendą Wojewódzką Policji w Poznaniu. Dzięki umowie młodzież uczestniczy w imprezach organizowanych przez KWP w Poznaniu na rzecz bezpieczeństwa, a także w obozach szkoleniowych.

W czasie dwudziestoletniej działalności szkoła wypracowała własny model funkcjonowania. Do naszej tradycji należą wrześniowe wyjazdy integracyjne, szkolna Wigilia,  edukacja teatralna w ramach której organizowane są różnego rodzaju przedstawienia. Cenimy również współpracę z rodzicami, wspieramy ich, jesteśmy w stałym kontakcie.

Kalendarium działalności szkoły:

1 września 2000 roku rozpoczęcie działalności - liceum ogólnokształcące. Czteroletnią szkołę rozpoczęło wtedy 14 uczniów.
2001 rok – rozpoczyna działalność gimnazjum
2004 rok - szkołę opuszczają pierwsi absolwenci, zarówno liceum jak i gimnazjum
2004 rok - powstanie liceum profilowanego (zarządzanie informacją)
2008 rok - powstanie liceum policyjnego w oparciu o liceum profilowane, profil ekonomiczno-administracyjny
2012 rok - liceum policyjne na bazie nowego liceum ogólnokształcącego
2015 rok - szkoła rozpoczyna działanie w nowym budynku przy ulicy Powstańców WLKP 16 w Koninie, w samym centrum miasta.
2021 rok - rozpoczynamy rekrutację do technikum

Nasza szkoła w liczbach

Absolwentów szkoły

Sal lekcyjnych